Tłusty czwartek

„Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty”

Dnia 8 lutego zgodnie z tradycją i polskim zwyczajem w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku nie mogło zabraknąć pączków. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się inscenizacją tekstu Marii Kownackiej „Pączki i faworki u babci Honorki” w wykonaniu nauczycielek. Przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Uczestniczyły w licznych zabawach matematycznych i językowych z pączkiem w roli głównej Odbyły się kreatywne zajęcia plastyczne oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z lukrem i z konfiturą. Przedszkolaki zjadały ze smakiem pyszne wypieki. Tradycji stało się zadość, a pączek zjedzony w przedszkolu nie będzie na pewno jedynym dzisiejszego dnia.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content