Teatrzyk pt. „Jak Felek uzależnienia przezwyciężył”

Zgodnie z jednym z zadań rocznego planu pracy na rok szkolny 2019/2020 „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dzieci miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Jak Felek uzależnienia przezwyciężył” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „MAGIK” z Białegostoku. Główny bohater Felek borykał się z problemem zbyt długiego siedzenia przy komputerze i objadania się niezdrową żywnością. Przez to popadł w poważne problemy zdrowotne, stał się otyły, popsuł mu się wzrok, a przez swoje nieznośne zachowanie stracił przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swoje błędy i zmienił tryb życia. Zaczął aktywnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać i odzyskał przyjaciół. Spotkanie z teatrem miało na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia płynące ze świta wirtualnego oraz pokazanie skutków nadmiernego korzystania z internetu i prowadzenia niezdrowego stylu życia. Teatrzyk został przedstawiony w humorystyczny sposób i sprawił, że dzieci oglądały go z niezwykłym zainteresowaniem.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content