Teatrzyk pt. „Dwie Dorotki”

17 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali bajkę pt. „Dwie Dorotki”. Jest to adaptacja baśni braci Grimm, znana też pod tytułem „Pani Zima”. Przedszkolaki z wielką uwagą i zaciekawieniem śledziły losy dwóch Dorotek. Przedstawienie miało charakter interaktywny, dzieci wspólnie z aktorami występowały na scenie, m.in pomagały Dorotce wyjmować gorące bochenki chleba z pieca, zrywać jabłka ze starej jabłoni, sprzątać domek „babci – wróżki”. Spektakl uczył, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los. Przedstawienie teatralne było doskonałą lekcją dobrego zachowania dla najmłodszych. Brawami dzieci podziękowały artystom za wspólną zabawę i mile spędzony czas.

Skip to content