Święto Pluszowego Misia w Środku Polski

23 listopada duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszaki opanowały całe przedszkole. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja- w tym roku jednak wyjątkowa, bo tematycznie połączona z obchodami 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Miś Patriota” zabrał wszystkie dzieci w podróż po Polsce. Podczas zabawy dzieci nie mogło zabraknąć historii pluszowego misia, wierszy i piosenek tematycznie związanych z naszym ulubieńcem. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną pt. ,, Misie znane i nieznane”. W dalszej części spotkania ,,Miś Patriota” zabrał wszystkie dzieci w niezwykłą podróż po najważniejszych miastach Polski. Na każdej stacji dzieci razem z „Misiem” poznawały charakterystyczne zabytki, legendy i tańce . Na końcu wyprawy przedszkolaki dotarły do Piątku – naszej małej Ojczyzny, gdzie poznały historię Misia o którym jeden z mieszkańców naszej gminy nagrał film. Filmowy Miś odwiedził przedszkolaków i wspólnie z nimi świętował urodziny „Misia Patrioty”. Urodzinowe przyjęcie nie mogło się odbyć bez prezentów, dlatego w minionym tygodniu wszystkie przedszkolaki pracowały nad wykonaniem urodzinowej niespodzianki. Grupa „Misie” przygotowała Osypki, „Smerfy”- obrazek Misia Patrioty, „Słoneczka”- Akwarium, „Pszczółki”-Pierniki Toruńskie, „Ekoludki”- Godło i Serduszko w barwach narodowych, a „Jagódki” – Pudełko z muszelkami na skarby. Po odśpiewaniu tradycyjnego ,,Sto lat” nastąpiła degustacja urodzinowego tortu. Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom od ,,Misia Patrioty”, a wszystkie dzieci medal ,, Przyjaciela Pluszowego Misia”. W tym wyjątkowym dniu na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka: ,, Misiowa Fotobudka” w której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kochany Misiu, za rok z przyjemnością przyjdziemy na Twoje urodziny. Do zobaczenia.

Serdeczne podziękowania składamy pani Paulinie Podstawskiej za wykonanie „Misiowej Fotobudki” oraz za pomoc w przygotowaniu Misiowego tortu.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content