Święto Dyni w grupie V – Skrzaty

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym dzieci z grupy „Skrzaty” we wtorek 27 października w czasie ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Nasz „dyniowy” dzień dzieci rozpoczęły tańcem z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakują pestki dyni i dyniowe ciasteczka, które znikały w bardzo szybkim tempie. Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona. Nadszedł czas na artystyczne odkrycia…I tym razem dzieci w małych grupkach miały okazję ozdobić dynie, malować farbami i przyklejać pestki. Część z pestek podczas klejenia była zjadana 🙂 Było muzycznie, plastycznie, dyniowo a przede wszystkim zdrowo!

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content