Święta tuż, tuż…

Święta bez prezentów to nie Święta…Kierując się tym przesłaniem dzieci z grupy IV „Pszczółki” zaczęły podążać za tą tradycją przygotowując ozdoby choinkowe z masy porcelanowej, a na dzisiejsze zajęcia zaprosiły ciocię naszego kolegi, która wcześniej przygotowała dla dzieci ,,Pierniczkowe ludziki”. Łączenie elementów odbywało się za pomocą lukru, który dzieci samodzielnie mieszały i barwiły. Zabawa była naprawdę świetna. Przedszkolaki dekorowały pierniczki lukrem i kolorowymi posypkami Wykonane wytwory zostały spakowane w paczuszki, które dzieci zabrały do swoich domów, by udekorować nimi stół wigilijny i choinkę. Dzięki takim działaniom dzieci mogły poczuć atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo mogły rozwijać swoje umiejętności manualne i zainteresowania kulinarne. Dziękujemy pani Dominice za pyszne pierniczki.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content