Światowy Dzień Ziemi

„Gdy już wszystko się zieleni
Obchodzimy Dzień dla Ziemi
Dla zdrowego życia trybu
Bez zatrucia i bez dymu” A. Dziechciarczyk

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W tym ważnym dniu również przedszkolaki pamiętały o naszej planecie i konieczności ochrony otaczającej nas przyrody. 24 kwietnia od samego rana w naszym przedszkolu królował kolor zielony. W grupach odbyły się różne zabawy, podczas których dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady recyklingu i ekologii. Dowiedziały się wiele na temat niebezpieczeństw grożących środowisku ze strony człowieka oraz sposobach na ratowanie planety. Zajęciom towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe oraz plastyczne. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości były medale dla każdego dziecka. Na zakończenie aby upiększyć nasze środowisko dzieci z grupy „Zajączki” wspólnie zasadzili w ogródku przedszkolnym kolorowe kwiaty. Teraz wszystkie dzieci będą pamiętać, by każdego dnia troszczyć się o otaczające nas środowisko, gdyż jest ono naszym domem.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content