Światowy Dzień Zdrowia

Przedszkolaki z gr „Biedronki” oraz „Sowy” obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji dzieci przypomniały sobie jak należy dbać o zdrowie. W trakcie zabawy dydaktycznej omówione zostały poszczególne piętra piramidy żywieniowej, zwrócono uwagę dzieci, iż warzywa i owoce stanowią podstawę zdrowych nawyków żywieniowych, ważne jest także spożywanie różnego rodzaju kasz, makaronów i pieczywa oraz przetworów mlecznych. Na zakończenie przedszkolaki przygotowały pyszne soki z owoców bez dodatku cukru i konserwantów. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzenie do robienia soku- sokowirówką oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content