Świąteczne pierniczki w grupie III „Słoneczka”

„Ojej!! cóż za zapach
cynamon, goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki”

14 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy III „Słoneczka” zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. Na samym początku zapoznały się ze składnikami, sposobem wykonania ciasta, potrzebnymi przyborami kuchennymi oraz przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z zapałem zabrały się do pracy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały i wykrawały ciasteczka przy pomocy różnych foremek. Efektem wspólnej pracy były pełne blaszki pierników, które kolejno wkładane były do piekarnika. Po ostygnięciu dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Serdecznie dziękujemy pani Paulinie Podstawskiej oraz pani Monice Kucharczyk za przygotowanie z dziećmi świątecznych ciasteczek oraz poświęcony czas.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content