Świat pachnącej wiosny.

Chociaż do kalendarzowej wiosny jeszcze trochę zostało, za oknem widać już pierwsze oznaki tej malowniczej pory roku. Tym razem grupa „Wesołe żabki” postanowiła poznać nieco bliżej postać motyla. (Motyl koloru błękitnego jest symbolem osób Głuchych). W pierwszej części zabawy dzieci miały okazję kreślić po konturach motyla. Ostatecznie zabawa przerodziła się w artystyczne tworzenie pachnącego dzieła sztuki. Dzieci mogły ozdobić motyla pachnącymi przyprawami. Niektóre z nich jasno kojarzyły się z zapachem ciasta: jak cynamon inne kolorem przypominały wiosenne słońce: jak kurkuma inne były początkowo trudne do określenia jak herbata kojarzona z ziemią. Oprócz tych przypraw pojawiła się jeszcze papryka w kolorze kwiatów na łące oraz tajemnicze kamyczki (kasza). Dzieci przy pomocy kleju i kolorowych produktów stworzyły piękne jedyne w swoim rodzaju pachnące motyle.

Opracowała: D. Antczak

Skip to content