Spotkanie z żółwiem

6 listopada dzięki uprzejmości mamy Marcelki, do grupy II „Smerfy” zawitał do nas nietypowy gość- żółw Franek. Dzieci miały możliwość poznać to przesympatyczne zwierzątko, dotknąć, dowiedzieć się w jaki sposób należy się nim opiekować, czym karmić, jak dbać o jego higienę oraz w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo. Dzięki spotkaniu z prawdziwym żółwiem, przedszkolaki dowiedziały się również, że „zwierzątko to nie tylko zabawa, to także obowiązek”, bowiem prawie każde dziecko wyraża chęć posiadania zwierzątka, nie do końca jednak wiedząc, jakie niesie to za sobą konsekwencje. Także dzieci z pozostałych grup również mogły poznać żółwika. Spotkanie ze zwierzątkiem odbyło się w ramach realizowanej w grupie tematyki kompleksowej „Domowi ulubieńcy”.
Jeszcze raz dziękujemy mamie Marcelki za tak miłą niespodziankę.

Skip to content