Spotkanie z panią Dietetyk

W ramach realizacji Rocznego Planu Pracy „W zdrowym ciele zdrowy duch” nasze Przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat zdrowego stylu życia oraz wyrabiania prozdrowotnych nawyków zarówno u dzieci jak i rodziców. W związku z tym 25 listopada odbyło się spotkanie rodziców z panią Dietetyk- mgr Hanną Kloczkowską, która w interesujący sposób przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania. Zapoznała także rodziców z piramidą żywienia oraz wytłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje w diecie dzieci. Rodzice dowiedzieli się również jak ważny w życiu dzieci powinien być sport oraz aktywne spędzanie czasu. To było bardzo pouczające oraz ciekawe spotkanie.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content