Spotkanie z bocianem w grupie „Misie”

Dzieci z grupy „Misie” uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych bocianom. Przyloty bocianów zwiastują nam wiosnę. Są one nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu. W bocianim świecie wszystko ma swój czas, a ład i porządek gwarantuje pomyślność całemu gatunkowi. 31 maja obchodzony był Dzień Bociana Białego. Najmłodsze przedszkolaki dowiedziały się z tej okazji wielu ciekawostek na temat trybu życia tych pięknych ptaków. Wśród wielu zabaw znalazły się m.in. stanie na jednej nodze, naśladowanie chodu bociana i słuchanie jego odgłosów. Nauczyliśmy się także śpiewać piosenkę o bocianie „Witaj boćku kle, kle”, do której dołączyliśmy ilustrację ruchową. Nasze spotkanie z bocianem zakończyliśmy warsztatami plastycznymi. Udało się nam wykonać piękne bociany, które jako „symbol szczęścia” zabraliśmy do swoich domów.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content