Sałatka owocowa w grupie II Misie

Wpadła gruszka do fartuszka,
A za gruszką dwa jabłuszka,
Lecz śliweczka wpaść nie chciała,
Bo śliweczka niedojrzała…
W piątek 7 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Misie” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin owocową sałatkę. Przez cały tydzień dzieci przyniosły do przedszkola świeże owoce; były między innymi jabłka, gruszki, śliwki, banany, kiwi, mandarynki, winogrona, a nawet orzechy. Przedszkolaki miały okazję poznawać owoce za pomocą dotyku, węchu oraz smaku podczas degustacji. Nadszedł długo oczekiwany dzień przygotowania sałatki owocowej. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły rączki i wszystkie owoce. Każdy dostał talerzyk, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia owoców. Dzieci przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. I wreszcie mogliśmy przystąpić do „pałaszowania zdrowego deseru”. Proces przygotowania sałatki dał dzieciom wiele radości i satysfakcji. Dzieci przekonały się że, smak i zdrowie mogą mieć wspólny mianownik. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content