Rozpoczęcie projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w grupie „Żabki”

Dzieci z grupy VI „Żabki” rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz wzmacnianie współpracy z rodzicami. 2 października dzieci wspólnie z nauczycielką wybrały maskotkę misia, któremu nadali imię Wojtek. Miś ten będzie wędrował przez kilka tygodni z dziećmi do domu. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony zostanie w dziennik podróży, w którym dzieci wspólnie z rodzicami będą zapisywać wspólne chwile z misiem w postaci jakiegoś obrazka, bądź odcisną swoje rączki w dzienniczku. Najważniejsze jednak będzie wspólne czytanie misiowi wybranych bajeczek, co również zostanie udokumentowane w dzienniku podróży. Serdecznie zapraszamy Rodziców do Wspólnego Czytania! Bo czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne. To właśnie dzięki poczuciu, że jest ważne i kochane, dziecko rozkwita, zaczyna budować wiarę w siebie oraz kształtować umiejętności społeczne.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content