,,Pszczółki’’ zdobywają pierwszą odznakę w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Wyzwania Teodora”

,,Jedz owoce i warzywa, bo to na Twe zdrowie wpływa” .
W tym tygodniu grupa Pszczółek przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,, Wyzwania Teodora”. O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wiedzą przedszkolaki z grupy III. W poniedziałek nasze średniaki przygotowywały witaminową przekąskę, realizując pierwsze zadanie wdrożonego projektu ,, Kuchcikowy Mistrz”. Dzieci nadziewały na patyczki swoje ulubione owoce tworząc w ten sposób pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe oraz samodzielnie przygotowały smoothie. Korzystając z warzywnych darów jesieni ,, Pszczółki” wykonały zdrową surówkę. Przygotowanie tych pysznych potraw poprzedziła rozmowa na temat zdrowego odżywiania i wartości odżywczych owoców i warzyw. Po umyciu rąk, warzyw, owoców i założeniu fartuszków dzieci zabrały się do pracy. Przedszkolakom bardzo smakowały te owocowo warzywne przekąski , a samodzielne przygotowanie zdrowego posiłku sprawiło dzieciom dużo radości.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content