Przedszkolaki w bibliotece

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zainicjowane w 1985 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich rozpoczyna tzw. Tydzień Bibliotek. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa oraz zwiększenie liczby użytkowników bibliotek. Z tej okazji w tym tygodniu przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę w Piątku, którą kieruje p. Ewa Dąbrowska oraz szkolną bibliotekę, w której pracuje p. Marzena Sukiennik. Wcześniej dzieci przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się w takim miejscu. Zbiory biblioteczne jak zawsze wywarły na nas wielkie wrażenie. Spotkanie z książką i literaturą dziecięcą otwiera nieograniczony świat i wywołuje wiele wspaniałych emocji. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe spotkania i życzymy wszystkiego dobrego nie tylko z okazji ich święta.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content