Przedszkolaki powitały Panią Wiosnę

„Marzanno Marzanno Ty zimowa Panno,
w wodę Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”

22 marca dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przywitały Panią Wiosnę! Aby aby podkreślić radość z nadejścia długo oczekiwanej wiosny, każde dziecko miały w swoim ubiorze jakiś zielony akcent. Wszystkie dzieci świętowały w swoich grupach; obejrzały filmy edukacyjne o „Tradycji pożegnania Marzanny”, śpiewały wiosenne piosenki, wykonywały prace plastyczne, ciesząc się z nadejścia wiosny. W każdej w sali pojawiła się Marzanna z materiałów ekologicznych; gałązek, szarego papieru, sznurka pakowego oraz kolorowej bibuły. Korzystając ze słonecznej pogody przedszkolaki wybrały się na paradę wiosenną pt.: „Kolorowo witamy wiosnę”, podczas której dzieciom towarzyszyła Marzanna i śpiew piosenek. Mamy nadzieję, że usłyszała nas Pani Wiosna i Pani Zimie wrócić już nie pozwoli.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content