Pożegnanie starszaków

„Przedszkola czas już minął
i jest tak jakoś smutno,
a nasza pani w kącie łka,
bo rozstać nam się trudno…”
Dzień 24.06.2022r. dla dzieci z grupy V „Sowy” i VI „Jagódki” był wyjątkowy, uroczysty, radosny, i pełen wzruszeń. W Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku odbyła się uroczystość – „Pożegnanie starszaków”. Wspólnie spędzone lata szybko minęły; był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Dzieci z zagubionych i nieśmiałych maluszków, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny. Całą uroczystość rozpoczęła się polonezem, następnie były wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz kubeczki z logo przedszkola. Wszyscy wysłuchali życzeń od Pani Dyrektor Gminnego Przedszkola w Piątku Joanny Przybylak, Burmistrza Miasta Piątek Krzysztofa Lisieckiego, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Piątku Pani Ewy Dąbrowskiej oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Sylwii Więckowskiej. Dziękujemy Pani Annie Góralskiej i Pani Aleksandrze Augustowskiej byłym wychowawczyniom przedszkola za obecność w tak ważnym dla nas dniu, który na długo zapadnie w naszej pamięci i naszych sercach oraz rodzicom za zaangażowanie podczas przygotowania do uroczystości. Naszym Kochanym absolwentom przedszkola życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

Opracowała: A. Jabłońska