Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „English Special Days”

Grupa IV Motylki realizuje w tym roku szkolnym Ogólnopolski Projekt Edukacyjny świąt dziwnych i nietypowych. Celem projektu jest budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach scenariuszy zajęć dni nietypowych oraz poszerzenie słownictwa czynnego u dzieci. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i będzie realizowany od 20.09.2021 do 31.05.2022. Dzieci będą poznawały nietypowe święta polskie i nie tylko, np. święto jabłka, kosmosu, muzyki, śniegu, popcornu, dzień kota, wiatru, pizzy, herbaty, cyrku, motyla, pluszowego misia i inne. Na zakończenie projektu przedszkole i nauczyciel koordynujący projekt otrzyma Certyfikat a dzieci biorące udział w projekcie dyplomy uczestnictwa. Udział w projekcie ma być dla dzieci wspaniałą zabawą.
W ramach projektu obchodziliśmy już Światowy Dzień Jabłka. Dzieci obejrzały prezentację na temat „All about apples”, powtarzały krótką rymowankę w języku angielskim i śpiewały piosenkę „I like apples”. Poznawały różne kolory jabłek i wielkość. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych- przeliczania, porównywania i klasyfikowania. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy czerwone jabłko z bibuły. To był bardzo ciekawy dzień. Zapraszamy na dzień muzyki, który będziemy świętować 1 października.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content