Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Od dawna wiadomo, że czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Jest jednym z ciekawszych pomysłów spędzania czasu wolnego. Z tej okazji w przedszkolu zorganizowano akcję czytania przedszkolakom przez pracowników placówki wraz z Panią Dyrektor Joanną Przybylak, rodzicami, Panią Marzeną Sukiennik – Bibliotekarką ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, absolwentami przedszkola, uczennicami z siódmej klasy Szkoły Podstawowej. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Potem przyszedł czas na rozmowy o przeczytanych utworach, ulubionych bohaterach, a także o tym, dlaczego warto sięgać po książki. Na zakończenie dzieci podziękowały i wręczyły gościom drobne upominki. W zamian otrzymały małe, słodkie, „co nieco” oraz nowe pozycje książkowe do przedszkolnej biblioteczki. Dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w akcję „Dzień Głośnego Czytania”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content