Odkrywanie języka angielskiego zmysłami – grupa Skrzaty

W ramach innowacji pedagogicznej „Touch, taste and see – angielski poprzez zmysły” dzieci z grupy „Skrzaty” uczyły się rymowanki dotyczącej części ciała. Podczas tej zabawy została zastosowana metoda TPR (Total Physical Response) – która, opiera się na rozumieniu i wykonywaniu instrukcji nauczyciela. Jest to skuteczna metoda nauczania dzieci, dzięki zaangażowaniu ich w zajęcia ruchowe, motywowaniu do uważnego słuchania i zabawy.
„Two little hands go clap, clap,clap
Two little feet go tap, tap, tap
Two little eyes are open wide
One little head goes side to side
One little body quietly sits down.
„Magic Box” – to kolejna zabawa, gdzie dzieci za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały i nazywały w języku angielskim przedmioty, które trzymały w ręku. Na koniec utrwaliły przeliczanie w zakresie 5 z pomocą kart obrazkowych. Doskonała zabawa i nauka.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content