„Misie poznają swój kraj”

Święto 11 listopada jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o ojczyźnie i naszych symbolach narodowych nawet z najmłodszymi. Maluchy z grupy „ Misie” realizując tematykę „Polska to mój dom” rozmawiały o swoim domu rodzinnym, rodzicach i rodzeństwie, dowiedziały się, że są Polakami, a naszym wspólnym domem jest Polska, poznały właściwą postawę podczas słuchania hymnu i nauczyły się pierwszej zwrotki. Piękna pogoda sprawiła, że najmłodsze przedszkolaki z grupy „Misie” wybrały się na długi spacer, by podziwiać urocze zakątki naszej miejscowości. Radośnie maszerując obserwowały przygotowujących się do uroczystości 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Dzieci oglądały patriotyczne dekoracje, wskazywały flagi lśniące w pięknym słońcu polskiej jesieni.

Opracowała: A. Augustowska

Skip to content