Mikołajkowa niespodzianka u ,,Pszczółek”

,,Kochane Dzieci. Jesteśmy Ciszaki i pochodzimy z krainy Grzecznolandii. Bardzo chciałybyśmy się z Wami zaprzyjaźnić. Będziemy mieszkać w Waszym przedszkolu, jeśli tylko nam na to pozwolicie…”
6 grudnia w grupie ,,Pszczółki” pojawiły się Ciszaki, które napisały list do dzieci. Są to małe stworki, które bardzo boją się hałasu. Obecnie mieszkają w domku z jednym oknem i jest im tam trochę ciasno. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a marzeniem Ciszaków jest mieć nowy dźwiękoszczelny domek. Życzenie Ciszaków spełni się wówczas, jeśli będą bardzo często wychodzić ze swojego domku. Ciszaki uwielbiają siedzieć na stoliczkach i obserwować pracę dzieci. Są wtedy szczęśliwe. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł. Ciszaki będą mobilizować ich do przestrzegania zasad, po to, by ich ukochane stworki nie wróciły już do swojego domku. W nagrodę za wzorowe zachowanie będą towarzyszyć im podczas zabaw. ,,Pszczółki” obiecały, że spełnią marzenie ,,Ciszaków” i już dziś w formie obrazkowej napisały list do Świętego Mikołaja z prośbą o nowy dźwiękoszczelny domek. Podobno marzenia się spełniają.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content