Międzynarodowy Dzień Ptaków w grupie III i VI – Spotkanie z Bocianem Teodorem.

Co roku 1 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. W tym roku do obchodów tego święta włączyły się dzieci z naszego przedszkola. Międzynarodowy Dzień Ptaków został ustanowiony już w 1906 roku, podczas ratyfikacji Konwencji o Ochronie Ptaków Pożytecznych dla Rolnictwa z 19 marca 1902 r. Celem święta jest zwrócenie uwagi na zagrożenia przed jakimi stoją ptaki, oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę. Na świecie żyje około 10 tysięcy gatunków ptaków, z czego ponad 1250 gatunków zagrożonych jest wyginięciem, co stanowi 13% wszystkich gatunków ptaków. W piątkowy poranek przedszkolaki przywitał tajemniczy gość – orzeł, który przyniósł dla dzieci list. Nadawcą listu był znany dzieciom ,,Bocian Teodor”, który chciał przypomnieć wszystkim o tym wyjątkowym święcie. Bocian Teodor przygotował dla dzieci mnóstwo niespodzianek. Pszczółki i Jagódki rozwiązywały zagadki słowne dotyczące wybranych ptaków, uczestniczyły w zabawach matematycznych ,,Ptasia matematyka”, zabawach ortofonicznych oraz muzyczno-ruchowych. Bocian Teodor zachęcił przedszkolaki do zdobycia kolejnej odznaki ,,Artystyczna dusza”, której zadanie polegało na stworzeniu przez dzieci portretu Teodora oraz innych jego przyjaciół. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ,,Karolek w świecie ptaków” W ten wyjątkowy dzień przedszkolaki przypomniały sobie w jaki sposób możemy na co dzień pomagać ptakom, jak dużą rolę odgrywają w one w naszym życiu. Świat bez radosnego śpiewu naszych skrzydlatych przyjaciół byłby bardzo smutny.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content