„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w grupie IV „Jeżyki”

Przedszkolaki z grupy IV „Jeżyki” rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- której celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. 21 października dzieci wspólnie z nauczycielką powitały miłego gościa Misia o imieniu Krzyś. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały listu od Misia Krzysia (w wersji bezpiecznej zalaminowanej). Nasz gość będzie wędrował przez kilka tygodni z dziećmi do domu, by powrócić do przedszkola na swoje urodziny 25 listopada „Dzień Misia”. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony został w dziennik podróży, w którym dzieci wspólnie z rodzicami będą zapisywać wspólne chwile z misiem w postaci obrazkowej wykonanej przez dzieci lub kolorowanki. Najważniejszym celem projektu jest wspólne czytanie misiowi wybranych bajek. Serdecznie zapraszamy Rodziców do projektu i Wspólnego Czytania.
Lubię książki przygodowe,
Historyczne, naukowe
Znane bardzo poematy
Lub wierszyki kolorowe.
Książka spełnia nasze wizje,
O których marzymy skrycie.
Z dobrą książką mówię szczerze,
Łatwiej idzie się przez życie.
Więc zachęcam do czytania
Moi przyjaciele mili,
Byście moc ciekawych rzeczy
Dzięki książkom swym odkryli.
Ja choć jestem jeszcze mały,
Pasją moją jest czytanie
i Niech tak zostanie!
Wasz „Miś Krzyś”

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content