Królowa warzyw – „Dyniowe Cudaki” w grupie Jeżyki

Październik to czas wytężonej pracy rolników podczas jesiennych zbiorów warzyw. Zima zbliża się dużymi krokami, więc prac jest mnóstwo. W tym tygodniu przedszkolaki poznają warzywa gruntowe; sposób ich zbioru i przechowania. Wszystkie dzieci wiedzą, że warzywa są znakomite do spożycia na surowo jako surówki, sałatki, zupy a także przetwory czy desery. 20 października rozmawialiśmy o „Królowej” wszystkich warzyw o „Dyni”. Dzieci miały za zadanie ozdobić dynię kolorowymi drucikami florystycznymi i kolorową plasteliną. Miały również okazję kolorowymi farbami ozdobić dynie według własnego pomysłu. Tak wykonane dzieła otrzymały nazwę „Dyniowe Cudaki”, które są dekoracją naszej „Jeżykowej” sali. Dzisiejszego dnia dzieci miały okazję zaprezentować swoją kreatywność i pomysłowość. Praca w grupie okazała się nie małym wyzwaniem, była lekcją kompromisu dla przedszkolaków. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem i wytrwałością tworzyły wyjątkowe dzieła, czas upłynął nam wyjątkowo szybko w miłej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy Paniom Ewie Miller i Marlenie Janczak za podarowanie dyń i kabaczków ozdobnych do dzisiejszych prac plastycznych.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content