Koło szachowe „W świecie szachów”

Od miesiąca października w naszym przedszkolu prowadzone jest kółko szachowe pt. „W świecie szachów”. Chętne dzieci z grup najstarszych w każdy poniedziałek pod okiem nauczycielek: p. Katarzyny Wójcik i p. Karoliny Mikołajczyk poznają tajniki królewskiej gry. Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Zadaniem koła szachowego jest przekazać dzieciom w sposób zwięzły i przystępny podstawowe zasady gry szachowej, nie nadwyrężając przy tym ich cierpliwości, lecz dając szansę na znalezienie przyjemności we własnych rozważaniach i kombinacjach. Na zajęciach dzieci uczą się szacunku dla przeciwnika, cierpliwości, radości z wygranej, radzenia z przegraną. Przedszkolaki ćwiczą pamięć, koncentrację, wyobraźnię wzrokową oraz logiczne myślenie. Mamy nadzieję, że zajęcia będą sprawiały dzieciom ogromną radość i zostanie w nich zaszczepiona szachowa pasja.

Opracowały: K. Wójcik i K. Mikołajczyk

Skip to content