Jesienne kąciki przyrody

„Z drzew pospadały
żołędzie, kasztany,
a my na te skarby
super pomysł mamy”.

Jesień króluje nie tylko w sadach czy lasach. W naszym przedszkolu można ją również znaleźć w kącikach przyrody we wszystkich salach. Wraz z rozpoczęciem jesieni, w każdej grupie trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Nasze przedszkolaki podczas wspólnych spacerów z Rodzicami zbierały kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście, kwiaty, które z wielką radością przynosiły do przedszkola. Nie zabrakło też niezwykłych okazów dyni czy innych ozdób. Wszystkie grupy wykazały się dużą pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu kącików przyrody. Zgromadzone dary jesieni pozwoliły również na przeprowadzenie wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych. Kąciki przyrody dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczenia, odczuwania i przeżywania. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu kącików przyrody.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content