Grupa VI „Jagódki” realizuje- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wyzwania Teodora” – I odznaka „Kuchcikowy Mistrz”

„Kto soki pije, ten długo żyje!”

Udział w programie to sposób na przekazanie dzieciom prostych, ale bardzo ważnych umiejętności i wartości, a wszystko za sprawą z pozoru zwykłego bociana. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczył siedem zadań do wykonania. Do zdobycia są odznaki związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę oraz dla małych artystów. Dzieci z grupy VI wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają sezonowe owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach „Jagódki” postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów. Wszystkie dzieci dokładnie umyły ręce, następnie zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i zasadami bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci po kolei przystępowały do samodzielnego wyciskania soku. Cały proces przygotowania przysporzył nam mnóstwo radości. Po skończonej pracy nadszedł czas degustacji, dzieci delektowały się smakiem soku. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content