Gminne Przedszkole w Piątku powitało nowych przedszkolaków

W dniach 07 – 09 lipca przedszkolne progi po raz pierwszy przekroczyły dzieci, które od września rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem. Cieszymy się ogromnie, że dni otwarte spotkały się z tak dużym zainteresowaniem ze strony ich uczestników. Dzieci i rodzice mogli obejrzeć sale w przedszkolu i plac zabaw. Nauczycielki przygotowały ciekawe zabawy, aby dzieci z entuzjazmem wróciły 1 września. Każdy nowy przedszkolak otrzymał dyplomik i medal za udział w dniach adaptacyjnych, a rodzice cenne uwagi i wskazówki dotyczące m.in. adaptacji dziecka w przedszkolu. Mimo początkowego skrępowania dzieci poczuły wesoły i radosny klimat nowego miejsca i otoczenia. Niektórzy dali się nawet zaprosić do wspólnych zabaw. Udało się poznać nowych kolegów i koleżanki. Wszystkie buzie były radosne i uśmiechnięte, zwłaszcza gdy dzieci mogły się swobodnie pobawić w swoich nowych salach oraz na placu zabaw. Trzymamy mocno kciuki za naszych nowych przedszkolaków i ich rodziców. Życzymy wszystkim wypoczynku i udanych wakacji, a od września serdecznie zapraszamy w nasze przedszkolne progi.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content