Eksperymenty w grupie VI „Żabki”

Październik jest jednym z najpiękniejszych jesiennych miesięcy. Otaczająca przyroda zachwyca swoimi barwami każdego dnia. Dzieci z grupy „Żabki” miały okazję poprzez realizację tematu kompleksowego „Jesienne eksperymenty” poznać tajemnice zjawisk atmosferycznych, a także mogły poeksperymentować prowadząc własne doświadczenia i zabawy badawcze związane z wodą. Przedszkolaki wspólnie zastanawiały się, co się może stać, gdy zabarwioną wodę wymieszamy z olejem oraz z musującą tabletką. Z ciekawością oglądały także zachodzące reakcje podczas dodania do pianki do golenie zabarwionej wody. Oceniały przy tym kolor i zapach, a także porównywały je do zjawisk występujących w przyrodzie. Ostatnie doświadczenie przeprowadzone z wykorzystaniem folii aluminiowej, wody oraz mazaka sprawiło, że dzieci chodź przez chwilę mogły poczuć się jak czarodzieje, gdyż za pomocą tego eksperymentu udało im się „ożywić” pająka namalowanego na folii. Dzięki tego typu zajęciom dzieci przekonały się, że nauka to nie tylko ciężka praca, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Opracowała: D. Antczak

Skip to content