Dzień sportu w grupie III „Pszczółki”

W ramach Międzynarodowego Dnia Sportu ,,Pszczółki” zrealizowały kolejne zadanie Bociana Teodora. Głównym założeniem programu było pokazanie dzieciom, jak ważny jest sport i wszelki ruch dla zdrowia naszego organizmu. Podjęte działania miały na celu wyzwolenie w dzieciach pozytywnych nawyków związanych z aktywnością ruchową. Pszczółki przypomniały sobie piramidę żywieniową, w której najwięcej miejsca poświęconego jest aktywności fizycznej. Utrwaliły dyscypliny sportowe oraz poznały trofea Bociana Teodora. Dowiedziały się także, że w sporcie nie liczy się tylko wygrana. Najważniejsza jest dobra zabawa, którą udało się Bocianowi Teodorowi zapewnić. Zabawy ruchowe z przesympatycznym Teodorem, który bacznie obserwował zadania na długo pozostaną w pamięci dzieci. Do medalu olimpijskiego pewnie jeszcze długa droga…, ale nasz przyjaciel zaproponował dzieciom wykonanie własnych medali z masy plastycznej. Na zakończenie wszystkie aktywne Pszczółki otrzymały odznakę ,,Zdrowego osiłka”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content