Dzień Pizzy

9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd pochodzi ta potrawa i jakie są rodzaje pizzy. W żadnej grupie nie zabrakło zabaw plastycznych, podczas których powstawały rozmaite pizze. Do ich stworzenia „mali kucharze” wykorzystywali różne materiały oraz techniki plastyczne. W efekcie można było podziwiać smakowicie wyglądające placki z plasteliny, z masy solnej czy z papieru. W tym dniu dzieci świetnie się bawiły także przy piosence z pizzą w roli głównej. Najmilszym momentem dnia była oczywiście degustacja włoskiego przysmaku. Każda sala przypominała pizzerię, w której rozchodził się smakowity zapach. Dzień Pizzy w przedszkolu wszystkim się bardzo spodobał, dlatego z wielkim apetytem będziemy czekać na kolejny.

• Opracowała: P. Michalak