Dzień Morza w grupie „Sowy”

Dzieci z najstarszej grupy realizują kolejny moduł projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. W „Zmisiowanym eko- kalendarzu” pod datą 17 marca zaplanowaliśmy obchody Dnia Morza. W tym dniu dookoła dominował morski kolor. Z wielką ochotą wybraliśmy się z Misiem Leonem w podróż nad morze, a jego namiastkę przygotowaliśmy w sali. Podczas zajęć utrwalaliśmy pojęcia i wiadomości związane z morzem, na mapie i globusie odszukaliśmy Morze Bałtyckie, nad którym leży Polska. Obejrzeliśmy również krótką prezentację multimedialną o Bałtyku. Oczywiście nie zabrakło szumu morskich fal oraz pływania i dryfowania w morskich głębinach. Wyrazem naszych przeżyć było grupowe malowanie morskich głębin na dużych kartonach. Na zakończenie podróży każdy musiał przejść labirynt i odnaleźć drogę do pirackiego skarbu. Zajęcia wprowadziły nas w miły nastrój i przypomniały o wakacjach, szczególnie kiedy rozwiązywaliśmy zagadki związane z morską tematyką.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content