Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dzień Jabłka przypadający w kalendarzu 28 września był jednym z ważnych świąt obchodzonych w Grupie VII, która w tym roku przyjęła nazwę „Jabłuszka”. W naszym przedszkolu obchodziły je również inne grupy, spędzając ten dzień aktywnie i twórczo. Na początek dzieci obejrzały filmik edukacyjny „Od kwiatuszka do jabłuszka”. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Utrwalały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci śpiewały i bawiły się wspólnie przy piosenkach o jabłuszkach, piły sok z jabłek, jadły pyszną szarlotkę, próbowały pieczone jabłuszka z miodem i cynamonem, rozwiązywały zagadki, lepiły jabłka z plasteliny oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Były również okazje do wykonywania zadań matematycznych, dzieci ważyły jabłka, przeliczały, porównywały wielkości. Takie dni zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz ich spożywania.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content