Dzień Bibliotekarza i Biblioteki

„Biblioteka jest instytucją,
która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury.
Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,
przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy,
inteligencję, znajomość świata i ludzi,
a także umiejętność panowania nad sobą,
osobistego poświęcenia, solidarności i pracy
dla rozwoju dobra wspólnego”. Jan Paweł II

8 maja, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, wszystkie przedszkolaki razem z nauczycielkami oraz p. Dyrektor Joanną Przybylak wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku. Na miejscu powitała wszystkich p. Ewa Dąbrowska-kierownik Biblioteki. Przedszkolaki złożyły życzenia, wręczyły kwiaty oraz własnoręcznie przygotowane laurki. Dla naszych przedszkolaków Biblioteka jest miejscem przyjaznym, ciekawym i inspirującym. Dlatego cieszymy się, że możemy tak owocnie z nią współpracować. Jeszcze raz życzymy p. Ewie wszystkiego co najlepsze i dziękujemy za to, że nieustannie zaprasza nas do swojego świata książek, który jest dla wszystkich skarbnicą wiedzy.

Skip to content