Bal karnawałowy w przedszkolu

„Noga lewa, noga prawa-
raz do roku jest karnawał!
Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,
tańczą różne przebierańce”.

We wtorek 16 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. W tym roku, ze względu na sytuację związaną z pandemią zabawa odbywała się indywidualnie w każdej grupie wiekowej. Wszystkie nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój przedszkola wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone były serpentynami oraz balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez nauczycielki. Gdy małych biesiadników dopadło zmęczenie mogli skosztować słodkiego poczęstunku, aby nabrać sił do dalszej zabawy. Rozbijanie bajecznie kolorowej piniaty wypełnionej smakowitymi łakociami było punktem kulminacyjnym naszego Balu. Huczna zabawa trwała aż do obiadu. Było bardzo wesoło, radośnie i kolorowo. Szkoda, że na kolejny bal karnawałowy trzeba czekać cały rok.
Serdecznie dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców p. Sylwii Więckowskiej za zakup dekoracji na Bal Karnawałowy, oraz Rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci, a także poczęstunku w grupach.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content