Audycja muzyczna pt. „Małe i duże z muzyką podróże”

16 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „Muzyczne podróże” w wykonaniu artystów studia ATELIER. Podczas spotkania dzieci ćwiczyły emisję głosu wykonując „mormorando” – śpiew z zamkniętymi ustami na głosce „m” i wiele innych pod okiem, a raczej uchem profesjonalistów. Artyści zaprezentowali utwór Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” i operetkę „Wesoła wdówka”, gdzie kilka dziewczynek miało okazję zatańczyć Walca wiedeńskiego. Następnie pan Michał – solista z Teatru Muzycznego w Łodzi opowiedział jak przygotowuje się do każdego występu oraz jak należy zachowywać się w teatrze. Wykonaniem utworu „You rise me up”, dzieci przeniosły się w nastrojowy świat musicalu. Na koniec, ku zaskoczeniu dzieci pan Michał przemówił głosem króla Juliana z bajki „Madagaskar”. Wszyscy wspólnie zaśpiewali i zatańczyli do piosenki „Wyginam śmiało ciało”. Dzieci były pod wielkim wrażeniem głosu solisty, a występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content