Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w grupie „Smerfów”

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”
Umberto Eco

W grupie II „Smerfy” w bieżącym roku szkolnym realizowana była ogólnopolska akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Częste czytanie jest ważnym źródłem oddziaływania na osobowość dzieci. Znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej, wspiera rozwój emocjonalny, budzi wrażliwość moralną i estetyczną oraz sprzyja rozwijaniu postaw twórczych dzieci. Dlatego też nauczycielki grupy codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytały dzieciom ciekawe utwory literatury dziecięcej – wiersze, bajki, opowiadania. W akcję zaangażowali się Rodzice przedszkolaków, Babcie, Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piątku, którzy w wolnych chwilach przychodzili do grupy, by czytać dzieciom książki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych bajek, a spotkania z gośćmi odbyły się miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że codzienne czytanie w przedszkolu i w domu zaszczepi w dzieciach pasję do książek. Dziękujemy wszystkim gościom biorącym udział w akcji za poświęcony czas.

Skip to content