„Jeżyki z szyszek i patyczków”

W piękne, jesienne dni dużo czasu poświęcamy zabawom dzieci z wykorzystaniem darów przyrody: liści, kasztanów, żołędzi, szyszek. W ramach realizacji jednego z zadań Rocznego Planu Pracy, w tym roku szkolnym jest to „Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny” Grupę VII „Jabłuszka” odwiedziła mama Oli. Pani Monika pokazała dzieciom, jak krok po kroku wykonać jeżyka z materiału przyrodniczego. Dzieci wcześniej poznały wygląd i zwyczaje jeży oraz ulepiły dla jeżyka z plasteliny jabłuszko. Podczas wykonywania swoich prac dzieci ćwiczyły motorykę małą, koncentrację uwagi, koordynację oko- ręka a także rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność. To był bardzo ciekawy dzień, bowiem pani Monika zachęciła, jak miło i kreatywnie można spędzać czas z dzieckiem w jesienne wieczory. Dla dzieci najważniejsza i tak była świetna zabawa a efekty końcowe widoczne są na zdjęciach. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content