Dzień Patrona

18 maja 2023 r. obchodziliśmy święto patrona naszego przedszkola, św. Jana Pawła II. Jest to dla nas wyjątkowa uroczystość, którą świętujemy od 2007 r., czyli od dnia nadania imienia naszej placówce. W tym roku ubrani w piękne galowe stroje wspólnie spotkaliśmy się, aby przypomnieć sobie jak niezwykłą osobą był nasz patron. W programie uroczystego spotkania zawarte było odczytanie życiorysu, krótki quiz wiedzy o Janie Pawle II, część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem pieśni pt. „Barka” przy akompaniamencie gitary.
Po zakończeniu uroczystości dzieci przeniosły światełko oraz kwiaty pod tablicę upamiętniającą Papieża. Następnie wszystkie grupy dotarły do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki przysmak – kremówki papieskie. Po poczęstunku starsze dzieci udały się pod pomnik Papieża znajdujący się przy Kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Piątku. Ten uroczysty dzień na długo pozostanie w naszych sercach.

Opracowała: A. Grzelak i M. Lubowiecka

Skip to content