Zielone kąciki przyrody

W związku z nadejściem wiosny przedszkolaki postanowiły założyć w swoich salach zielone kąciki przyrody. Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, watę, gazę, nasiona, wodę, doniczki, sadzonki warzyw. itp. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie z wielkim przejęciem siały nasionka i sadziły cebulki roślin. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały oznaczone i umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci obiecały o nie dbać. Osobiste zaangażowanie pozwala dzieciom łatwiej zrozumieć prawa przyrody i potrzebę jej ochrony. Działanie zrealizowano w ramach Rocznego Planu Pracy pt. „Przedszkolaki wiedzą jak być eko”.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content