Zdrowi być chcemy więc szaszłyki owocowe jemy !

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw po raz kolejny przekonały się Ekoludki. Sześciolatki cały miniony tydzień zapoznawały się ze zdrowotnymi walorami owoców i warzyw .Od 07.10-11.10 przedszkolaki bawiły się w „owocowo-warzywny stragan”, wyodrębniały zbiory, przeliczały elementy, dzieliły wybrane nazwy owoców i warzyw na sylaby, głoski, określały kształt, kolor oraz wielkość, śpiewały piosenki o zdrowym odżywianiu. W piątek przyniesione przez dzieci owoce zostały przez nie dokładnie umyte, obrane i pokrojone, by móc przystąpić do „owocowej zabawy”. Dzieci wybierały sobie swoje ulubione owoce i nadziewały je na patyczki tworząc pyszne i zdrowe owocowe szaszłyki – tworzące matematyczne rytmy .Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzbogacili nasz kącik sezonowy.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content