Zdrowe zęby to podstawa

,,Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje,ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe ząbki mieć – trzeba tylko chcieć” Ewa Chotomska

Dziś w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przedszkolaków odwiedziła pani doktor stomatolog – Anna Niewiadomska i pani higienistka Ewa Kalwinek. W bardzo przystępnej i ciekawej formie obie panie przedstawiły dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak i w jaki sposób można pomóc chorym ząbkom. Za pomocą szczotki do zębów i modelu szczęki zademonstrowały przedszkolakom, jak poprawnie szczotkować zęby. Następnie dzieci wzięły udział w quizie obrazkowym, gdzie wybierały produkty zdrowe i niezdrowe dla zębów. Dzięki temu dowiedziały się, których produktów należy unikać, a po które warto sięgać. Pani stomatolog zachęcała dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym, a widząc uśmiechnięte twarze, jesteśmy przekonane, że dzisiejsze spotkanie pomogło wszystkim przełamać lęk przed wizytą w gabinecie. Na zakończenie spotkania Panie otrzymały pamiątkowe dyplomy i gromkie brawa od przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy paniom Annie Niewiadomskiej i Ewie Kalwinek za poświęcony czas oraz przekazanie cennej wiedzy na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej. Spotkanie odbyło się w ramach działań Rocznego Planu Pracy Gminnego Przedszkola w Piątku, nt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content