Zajęcie otwarte w grupie Jabłuszka

Zajęcia otwarte są wycinkiem przedszkolnego życia, w których, współdziałając z dzieckiem, może uczestniczyć rodzic. We wtorek 28 maja Rodzice dzieci z Grupy VII zostali zaproszeni do udziału w zajęciach otwartych. Tematem dnia była „Majowa łąka”. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w zajęcia. Na początku dzieliliśmy wyrazy na sylaby, rozpoznawaliśmy pierwszą głoskę w wyrazach, układaliśmy kwiatowe rytmy, chodziliśmy boso po wiosennej ścieżce sensorycznej, liczyliśmy ile kropek ma biedronka, recytowaliśmy wierszyk o dwóch małych motylkach po angielsku a na koniec wykonaliśmy w dwóch grupach pracę plastyczną na temat „Majowa łąka i jej mieszkańcy”. Na zajęciach pokazaliśmy jak wiele umiemy i potrafimy zrobić oraz że potrafimy się skupić na wykonywanych czynnościach. Każdy z nas starał się zaprezentować jak najlepiej. Serdecznie dziękujemy przybyłym rodzicom za udział we wspólnym spotkaniu.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content