Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie V

Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka podczas pracy i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zaobserwowania postępów jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego oraz ich zachowania w czasie zajęć dydaktycznych. Mogą porównywać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami pamiętając przy tym, ,,że dzieci są jak drzewa, każde z nich kwitnie, kiedy jest jego pora”. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela danej grupy. We wtorek 26 listopada w grupie V ,, Ekoludki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty swoich rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas wykonywania ćwiczeń z zakresu aktywności matematycznej oraz muzycznej ( Aktywne słuchanie muzyki Batii Strauss). Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. Na zakończenie zajęć wszystkie Ekoludki otrzymały odznaki ,,Od Smyka do matematyka”.

Opracowała:. I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content