Zajęcia otwarte dla Rodziców

18 czerwca w naszym przedszkolu odbył się turniej szachowy dla dzieci uczęszczających na zajęcia koła szachowego pt. „W świecie szachów” z udziałem rodziców, pani dyrektor Joanny Przybylak oraz nauczycielek z innych grup. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego powitania przy muzyce, następnie dzieci zostały podzielone na 4 drużyny. Przedszkolaki wykonywały sprawnie różne zadania szachowe, m.in odpowiadały na pytania dotyczące pojęć szachowych takich jak: roszada, szach, mat, promocja, układały puzzle z figurami, nazywały i pokazywały sposób poruszania się po szachownicy bierek. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z zadaniami. Na zakończenie w parach rozegrały partię szachową na dystansie 6 minut. Mali szachiści podczas gry wykazywali się ogromną wiedzą, byli skupieni, analizowali błędy, przestrzegali reguły czasowej. Na koniec dzieci wzajemnie pogratulowały sobie wspaniałej gry, niezapomnianych emocji, a przede wszystkim świetnej zabawy. Po turnieju zostały rozdane pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wszystkim szachistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowały: K. Wójcik, K. Mikołajczyk

Skip to content