Zajęcia nt. pierwszej pomocy w grupie „Ananaski” oraz „Truskawki”

Dnia 12 grudnia grupę „Ananaski” i „Truskawki” odwiedził tata Kai, pan Krzysztof Błaszczyk. W bardzo przystępny sposób odpowiadał przedszkolakom o swoim zawodzie strażaka. Na początku zapytał dzieci: czy wiedzą czym tak naprawdę zajmuje się strażak? Odpowiedzi było bardzo dużo i wiele z nich trafnych. Następnie przeszedł do omówienia zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci przypomniały sobie numer alarmowy 112. Następnie ćwiczyły bandażowanie i usztywnianie rąk i nóg. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo sprawdzić oddech poszkodowanego oraz prowadziły resuscytację krążeniowo- oddechową na fantomie. Przedszkolaki poznały też schemat postępowania w przypadku zakrztuszenia, a także pozycję boczną ustaloną, którą również ćwiczyły w parach. Dowiedziały się do czego służy folia termiczna i jak prawidłowo z niej korzystać. Na koniec każdy mógł założyć hełm oraz kurtkę strażacką i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po skończonych zajęciach przedszkolaki otrzymały dyplom za czynny udział w warsztatach oraz puzzle z kolorowanką przedstawiającą strażaka w akcji pożarniczej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach co widać na załączonych zdjęciach. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za odwiedziny i przekazanie bardzo istotnej wiedzy.

Opracowała: A. Grzelak

Skip to content