Zabawy z wykorzystaniem „Tablicy interaktywnej” oraz „Magicznego dywanu”

W trosce o optymalny rozwój dzieci, w naszym przedszkolu wykorzystujemy najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji, a mianowicie „Tablicę interaktywną” oraz „Magiczny dywan”. „Tablica interaktywna” działa jak ogromny ekran dotykowy umożliwiający wyświetlenie całej zawartości komputera. Za pomocą specjalnych mazaków dzieci mogą pisać, rysować, zanaczać. Wpływa to pozytywnie na rozwój ich zmysłów, pobudza kreatywność, rozbudza świadomość. „Magiczny Dywan” zaś to niesamowita, nowoczesna, interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, nauki, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jego wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Interaktywny dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer oraz tablicę interaktywną. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dzieci podczas zabawy ingerują w jej tok za pomocą ruchów rąk lub nóg. Korzystanie z tych urządzeniem daje naszym przedszkolakom dużo radości.

Skip to content